Strona SP 40 w Gdyni
Dzisiaj jest


monitoring pozycji

Tydzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

W dniach 26 - 30 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Z tej okazji przygotowano gazetki informujące o zasadach, które pozwalają bezpiecznie korzystać z mediów cyfrowych oraz Internetu. W klasach I-III na zajęciach komputerowych uczniowie poznali elementarz "Bezpieczeństwo w sieci". Podczas zajeć komputerowych, lekcji informatyki oraz godzin wychowawczych w klasach IV-VIII omówiono tematykę bezpieczeństwa cyfrowego.

„Czytamy, bo lubimy”

26 listopada 2018 r. w czytelni szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie z nowego cyklu „Czytamy, bo lubimy”. Zaproszeni uczniowie klasy VI b oraz p. Izabela Pawlik-Jadach czytali z podziałem na role książkę Grzegorza Kasdepke pt. „Tu i tam z Kubą i Bubą”. Słuchaczami byli uczniowie świetlicy szkolnej, którzy żywo reagowali na warszawskie przygody Kuby i Buby .
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, do wzięcia udziału w naszej akcji.

Święto Misia Pluszowego

26 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole już po raz kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowały i przeprowadziły opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego p. Ewa Krym i p. Anna Kłodzińska wraz z p. M. Joanną Sprenger. Adresatami byli uczniowie z klas O-III. Na początek przedstawiona została historia pluszowego misia. Następnie pani M. Joanna Sprenger przy akompaniamencie gitary uczyła dzieci „Puchatkowych piosenek” .
Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są przyjaźń, dobroć i kulturalne zachowanie się wobec innych osób. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze kulturalny, wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. W związku z tymi wartościami uczniowie klasy 2b zaprezentowali zebranym wiersze i powiedzenia związane z savoir vivrem oraz zaśpiewali piosenkę „Rap o zasadach”.
Wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli. Nie było chyba w szkole tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej i miłej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.

Książki od czytelników w bibliotece szkolnej

Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna wzbogaciła się o 138 pozycji książkowych, wśród których można wymienić: Przygody Koziołka Matołka - Kornela Makuszyńskiego , Złotą księgę bajek, Wiersze dla mamy- Arlety Skrzeszewskiej, Figa tęskni za domem – Holly Webb, Nieznane przygody Mikołajka – Rene Gościnny i Jean- Jacques Sempe, Dzieci z Bullerbyn - Astrid Lingren , serie: „Magiczne drzewo” A. Maleszki, „Zaopiekuj się mną” – Holly Webb , „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” M.Widmarka i Heleny Willis, „ Anna i Elsa” – David L, „W świecie dinozaurów” – Johnson J. oraz wiele innych.
Pozycje te są o tyle cenne, że zostały darowane do biblioteki szkolnej przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Darczyńcom jeszcze raz serdecznie dziękujemy, a wszystkich zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Wspomnienia o „Świętym Janie Pawle II”

15 listopada 2018 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas udali się do Domu Opieki Społecznej w Gdyni pod opieką p. Ewy Boike i p. Mirosławy Andrzejewskiej. Tam przedstawili seniorom wspomnienia „Święty Jan Paweł II” przeplatane prezentacjami i piosenkami. Wspólnie odśpiewali piosenkę ulubioną przez naszego wielkiego rodaka „Barkę”, wysłuchali w skupieniu słów wypowiadanych przez św. Jana Pawła II. Wzruszeni podopieczni Domu Pomocy oraz Klubu Seniora mocno oklaskiwali naszych uzdolnionych wolontariuszy.

III Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Polsce „Kto Ty jesteś?”

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniu 7 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Polsce „Kto Ty jesteś?”.
Uczestnikami konkursu były 10-cioosobowe zespoły z zaproszonych szkół: SP 31, SP 43 oraz SP 40. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach dotyczących wiedzy o Polsce przeplatanych konkurencjami sportowymi. Dzieci rozwiązywały tematyczne krzyżówki z hasłem, wyklejały konturową mapę Polski z puzzli, wypełniały luki w tekście hymnu państwowego, lokalizowały na mapie największe miasta i rzeki naszego kraju, uzupełniały test z wiedzy historycznej o Polsce, układały imię i nazwisko marszałka Józefa Piłsudskiego z rozsypanki sylabowej. Wspomniane konkurencje pozwalały na sprawdzenie poziomu wiedzy o ojczyźnie, zaś część sportowa turnieju dodatkowo pozwalała dzieciom na wykazanie swoich umiejętności w konkurencjach sprawnościowych. Duch rywalizacji podnosił atmosferę zawodów i rozgrzewał do czerwoności jej uczestników.
Swoistym zwieńczeniem całego turnieju była prezentacja i wystawienie przez reprezentacje szkół wybranych legend polskich. Ich interpretacja i wykonanie przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów, a bogactwo i pomysłowość w doborze rekwizytów wzbudziła aplauz i uznanie całej publiczności. W efekcie w III Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Polsce "Kto Ty jesteś?" wszystkie zespoły uznane zostały za zwycięskie i zajęły równorzędne I miejsce. Komisja doceniając entuzjazm, zaangażowanie uczestników i ich wiedzę, podjęła decyzję, aby wszystkim uczestnikom przypadł w udziale smak zwycięstwa, a przyznane nagrody w postaci okazjonalnych dyplomów, sprzętu sportowego oraz poczęstunek utwierdziły uczestników turnieju w przekonaniu, że zwycięstwo ma naprawdę "słodki smak". Całościowy wystrój sali i dekoracje nawiązywały do naszych barw narodowych. Dziesiątki biało-czerwonych balonów jeszcze długo powiewały w oddali, niesione do swoich szkół przez zwycięzców turnieju. Wszystkie zespoły prezentowały wysoki poziom wiedzy i usportowienia oraz wspaniałe przygotowanie do turnieju, które zawdzięczały własnemu zaangażowaniu oraz swoim nauczycielom. Z tego miejsca, zarówno wychowawcom i dzieciom, serdecznie gratulujemy i dziękujemy.
Turniej został przygotowany przez zespół nauczycieli: p. Marię Joannę Sprenger, p. Grażynę Jeszke, p. Annę Kłodzińską, p. Barbarę Ostrowską i p. Małgorzatę Domańską-Kluge.

100. Urodziny Niepodległej

100 lat temu Polska powróciła na mapę Europy i Świata po 123 latach zaborów. Jest to niezwykła okazja do celebrowania tej radości, dlatego społeczność uczniowska naszej szkoły włączyła się w szereg wydarzeń, które stanowiły urodzinowy prezent dla naszej Ojczyzny. Uczniowie przygotowywali się i licznie wzięli udział w szkolnych konkursach osiągając w nich sukcesy: w Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej, Konkursie Wiedzy „Nasza Ojczyzna”, Konkursie plastycznym „Józef Piłsudski – polski patriota”, Konkursie plastycznym „Godło Polski”, Konkursie plastycznym „Najpiękniejsza jest nasza ojczyzna”, Konkursie literackim „Kto ty jesteś? Polak mały!”, Konkursie wiedzy o Polsce dla kl.II oraz w zorganizowanym i przeprowadzonym w szkole w III Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Polsce ,,Kto Ty jesteś?”.
30 października 2018 r. uczniowie kl. 5d pod kierunkiem p. G.Szotrowskiej przygotowali dla starszej grupy wiekowej apel stanowiący wspaniałą lekcję historii przybliżającą wydarzenia minionych lat.
09 listopada 2018 r. z należytym szacunkiem dla historii Państwa Polskiego i wartości odnieśli się uczniowie kl.7j, 8j, kl.2e oraz chóru szkolnego, którzy zaprezentowali się podczas uroczystej akademii, przygotowanej dla kl.0-3 przez p. J.Kuchnowską, a dla klas 4-8 przez p. G.Szotrowską i p. M.Sonalla. Pięknie udekorowana w biało-czerwonych barwach szkoła, wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego oraz pieśni patriotycznych było niezwykle wzruszające i radosne.
11 listopada 2018 r. w tym ważnym i podniosłym dniu społeczność szkolna na czele z dyrekcją szkoły, nauczycielami, rodzicami bardzo licznie uczestniczyła w Gdyńskiej Wielkiej Paradzie Niepodległości, która przeszła ulicami naszego miasta. Uczniowie brali udział także w Biegu Niepodległości. Ten piękny Jubileusz – Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę na długo pozostanie w naszej pamięci.

„Wielka Zbiórka Zabawek”

Szkolne Koło Caritas zakończyło akcję „Wielka Zbiórka Zabawek”. Zbieraliśmy zabawki, klocki edukacyjne i gry planszowe dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały przewiezione do Młodzieżowej Placówki Wychowawczej Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Sopocie. Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w naszą akcję serdecznie dziękujemy.

Kwesta Listopadowa

1 listopada 2018 r. w Dniu Wszystkich Świętych wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w kweście na rzecz Gdyńskiego Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Uczniowie kwestowali na cmentarzach w Gdyni Witominie, Wielkim Kacku i Rumii. Zebrane środki przeznaczone zostaną na opiekę dla osób nieuleczalnie chorych, przebywających w hospicjum dla dorosłych i hospicjum dla dzieci - Bursztynowa Przystań.

Dzień Papieski

26 października 2018 r. z okazji Dnia Papieskiego uczniowie klas ósmych i siódmych pod kierunkiem pań: E. Boike i M. Andrzejewskiej przygotowali apel „ Święty Jan Paweł II”. Celem przedstawienia było przybliżenie postaci naszego wielkiego Polaka. Uczniowie klas piątych i szóstych w skupieniu wysłuchali wspomnień o św. Janie Pawle II. Zobaczyli fragmenty filmów ukazujące postać papieża, a także wysłuchali krótkich przemówień skierowanych do rodaków. Następnie wspólnie odśpiewali „Barkę„ - ulubioną pieśń naszego wielkiego świętego.

Śladami Błogosławionej Alicji Kotowskiej

18 października 2018 r. w ramach realizacji innowacji „Święci na nasze dni” grupa uczniów klas VII pod opieką katechetek p. M. Andrzejewskiej i p. E. Boike wybrała się do Wejherowa, aby wraz z Siostrami Zmartwychwstankami podążać śladami Błogosławionej Alicji Kotowskiej, siostry zakonnej, zamordowanej w Piaśnicy w listopadzie 1939 r. Wycieczkę uczniowie rozpoczęli od pobytu w szkole, w której przed wojną bł. Alicja Kotowska była dyrektorką. Tam siostra Marlena - dyrektorka szkoły pokazała film edukacyjny i opowiadała o działalności błogosławionej Alicji w Wejherowie. Na Placu Wejhera uczniowie obejrzeli dwie wystawy przygotowane przez Muzeum Piaśnickie w Wejherowie dotyczące Lasów piaśnickich – miejsca, w którym została zamordowana bł. siostra Alicja. Pierwsza to „Piaśnica – zamyślenia” w obiektywie Marka Jasińskiego ukazująca las piaśnicki na przestrzeni 2 lat, różnych pór roku. Druga to fabularyzowany komiks historyczny autorstwa Tomasza Meringa „Las Piaśnicki” przeniesiony na duży, wystawowy format. Czarno-białe, oszczędne w formie rysunki pozwalały skupić się na najważniejszych kwestiach związanych z tematem opowieści. Następnie udali się do kościoła p.w. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej gdzie ks. Proboszcz Daniel Nowak interesująco opowiadał o tragicznej śmierci tysięcy Polaków zamordowanych w Piaśnicy także błogosławionej Alicji.
Film edukacyjny, opowieści , wystawy, spacer po szkole i ulicami Wejherowa przybliżały uczniom postać błogosławionej. Siostra Alicja może być dzisiaj dla młodego człowieka wzorem, jak z odważnie podążać drogą swojego powołania (nie tylko zakonnego). Uczy wytrwałości, pokonywania trudności i bycia nieugiętym w dążeniu do celu oraz umiłowania ojczyzny i drugiego człowieka.

Święto Edukacji Narodowej

12 października 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Katarzyny Borek i p. Joanny Otlewskiej przygotowali uroczystą akademię. Po przywitaniu gości przez panią Dyrektor rozpoczęła się część artystyczna. Pięknym słowem, wzruszającą muzyką, ruchem scenicznym uczniowie chcieli złożyć nauczycielom, pracownikom szkoły swoje podziękowania za ich pracę, poświęcenie i serce. W chaosie codziennych spraw, zagubieni, czasami osamotnieni, młodzi ludzie potrzebują wyciągniętej do nich dłoni, dobrego słowa, jasnej wskazówki, jak należny w życiu postępować. Uczniowie wspaniale oddali wdzięczność, jaką darzą wszystkich tych, którym ich los jest bliski. Radosny nastrój uroczystości utrzymany został dzięki wesołej piosence chóru szkolnego przygotowanej pod kierunkiem p. M. Sonsalla. Uczniowie Małego Samorządu pod opieką p. Anny Kłodzińskiej i p. Ewy Krym przekazali wszystkim pracownikom szkoły i gościom własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami.

Pasowanie na Ucznia

kliknij, aby zobaczyć więcej duzych zdjęć 10 października 2018 r. dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w uroczystości Pasowania na Ucznia. W tym ważnym dniu, na który czekały z niecierpliwością towarzyszyli im najbliżsi – rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie. Pierwszoklasiści z niewielkim wsparciem uczniów klas starszych zaprezentowali program artystyczny. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, w których deklarowali swoją chęć i gotowość do podjęcia nauki. Następnie na sztandar szkoły złożyli uroczyste ślubowanie, podczas którego obiecali, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, dbać o dobre imię klasy, szkoły i domu rodzinnego, kochać ojczyznę, uczyć się pilnie, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość innym. Wiele emocji wzbudził także ważny moment w życiu pierwszaków – pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrekcja szkoły. Dotknięcie ramienia każdego pierwszaka ogromnym ołówkiem wyrażało przyjęcie go do uczniowskiej społeczności. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć uczniowie spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i otrzymali od nich pamiątkowe dyplomy. To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wszystkim pierwszakom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Spotkanie z autorką

5 października 2018r. w zaprzyjaźnionej z nasza szkołą „Bibliotece pod Żabką” przy ulicy Kartuskiej odbyło się spotkanie autorskie, którego bohaterką była pani Anna Czerwińska – Rydel – znana i lubiana pisarka książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas Ie i IIa z paniami: Barbarą Ostrowską, Anną Kłodzińską, Joanną Sprenger i Izabelą Pawlik-Jadach. Pisarka opowiadała o swoich książkach, odpowiadała na pytania dzieci, a na koniec rozdawała dedykacje i autografy.

Wizyta w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej

kliknij, aby zobaczyć więcej duzych zdjęć 3 października 2018 r. przedstawiciele Samorządu szkolnego i wolontariatu zostali zaproszeni przez p. poseł Małgorzatę Zwiercan do Sejmu Rzeczpospolitej Polski w Warszawie. Udali się tam pod opieką p. Mirosławy Andrzejewskiej. Uczniowie naszej szkoły nie tylko zwiedzali Sejm, ale też przypatrywali się bezpośrednio obradom parlamentu. Następnie spotkali się z p. poseł Krystyną Wróblewską, która odpowiadała na ich pytania. Później uczniowie zwiedzili najważniejsze miejsca stolicy: Krakowskie Przedmieście wraz Pałacem Prezydenckim. Przespacerowali się po placu Zamkowym, byli na Rynku Starego Miasta, a także odwiedzili Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza. Była to wyjątkowa wycieczka.

Słodka niespodzianka

28 września 2018 r. z okazji Dnia Chłopaka Szkolne Koło Caritas przygotowało słodką niespodziankę dla uczniów naszej szkoły. W stołówce szkolnej na przerwach wolontariusze sprzedawali przepyszne babeczki, ciasteczka oraz ciasta, które sami wcześniej przygotowali. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Pieniądze zebrane z akcji przeznaczone zostaną na cele charytatywne. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka.

Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

kliknij, aby zobaczyć więcej duzych zdjęć 27 września 2018 r. delegacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym w składzie: Szymon Kwiatkowski, Wiktoria Witt i Julia Otto z kl. VIII e wraz z opiekunami Małego Samorządu Uczniowskiego p.Anną Kłodzińską oraz p.Ewą Krym wzięli udział w miejskich obchodach 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Pod Pomnikiem Harcerzy w Gdyni społeczność naszego miasta wraz z władzami i oprawą wojskową, kombatantami oraz uczniami gdyńskich szkół oddała hołd twórcom i uczestnikom PPP.
To właśnie 27 września 1939 roku, jeszcze w oblężonej Warszawie, wobec rychłego zakończenia czynnej walki zbrojnej powstała Służba Zwycięstwu Polsce, organizacja, której celem była zakonspirowana walka z okupantem. Tak rodziło się Polskie Państwo Podziemne.

Szkolenie dla wolontariuszy w Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni

kliknij, aby zobaczyć więcej duzych zdjęć 18 września 2018 r. uczniowie klas ósmych, pod opieką p. Mirosławy Andrzejewskiej uczestniczyli w szkoleniu dla wolontariuszy akcyjnych w Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Szkolenie prowadziła p. Justyna Januka koordynator wolontariatu hospicyjnego. Pani Justyna zapoznała uczestników z ideą opieki hospicyjnej. Opowiadała o pracy z ludźmi chorymi w Domu Hospicyjnym dla dorosłych i domu „Bursztynowa Przystań” dla dzieci. Pokazywała w przygotowanej przez siebie prezentacji, jak wygląda codzienne życie jej podopiecznych. Zachęciła naszych uczniów do współpracy w ramach tzw. wolontariatu akcyjnego, który przygotowuje akcje wspierające finansowo hospicjum -kwesta listopadowa, Pola Nadziei na Pomorzu.

Kalendarze na rzecz Gdyńskiego Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni

kliknij, aby zobaczyć więcej duzych zdjęć 18 września 2018 r. i 19 września 2018 r. wolontariusze z klas ósmych pod opieką p. M. Andrzejewskiej, p. A.Weier rozprowadzali kalendarze z Gdyńskiego Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Sprzedaliśmy 100 kalendarzy i przekazaliśmy pieniądze do Gdyńskiego Hospicjum na rzecz ich podopiecznych. Wszystkim rodzicom, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.

„Bądźmy bezpieczni”

12 i 13 września 2018 r. w naszej szkole odbyły się spotkania prewencyjno-edukacyjne z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Tematem spotkań, w których uczestniczyli uczniowie klas 0-V było „Bezpieczeństwo w szkole i poza nią”. Dzieci wysłuchały prelekcji, której celem było przypomnienie i utrwalenie zasad postępowania w różnych sytuacjach zagrażających ich życiu w dniu codziennym. Funkcjonariusze podkreślali znaczenie przestrzegania zasad bezpiecznego i zgodnego z przepisami poruszania się po drogach, w szczególności w drodze do szkoły oraz jak ważna jest znajomość znaków drogowych. Zwracali uwagę uczniów na konieczność noszenia światełek odblaskowych, którymi zostali obdarowani pierwszoklasiści. Mówili o tym jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci wykazały zainteresowanie tematyką poruszaną przez strażników. Zadawały pytania i brały udział w dyskusji. Dziękujemy funkcjonariuszom Straży Miejskiej za pouczające spotkanie i cenne rady, które pomogą dzieciom czuć się bezpiecznie w szkole oraz poza nią.

Witaj Szkoło!

kliknij, aby zobaczyć więcej duzych zdjęć 3 września 2018 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. W Gdyni, oficjalna uroczystość inaugurująca naukę, odbyła się w Szkole Podstawowej nr 40 im.kpt. ż.w. Karola Olgierda Borchardta. Gorąco wszystkich uczniów powitała pani dyrektor Dorota Haase, a szczególnie uczniów klas pierwszych rozpoczynających edukację szkolną, życząc im, aby ten rok, który właśnie się rozpoczął był dla nich dobry i bezpieczny. Podkreśliła kontynuację działań w ramach edukacji regionalnej, morskiej i europejskiej. Sukcesów w zdobywaniu wiedzy, odwagi w podejmowaniu ciekawych wyzwań oraz szczęścia w nawiązywaniu przyjaźni życzył uczniom prezydent Gdyni pan Wojciech Szczurek.
Goście oraz społeczność szkolna uczestniczyła w części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem p. Ewy Krym w wykonaniu uczniów Małego Samorządu Uczniowskiego oraz chóru szkolnego pod opieką p. Marty Sonsala.
Natomiast uczniowie klasy 5c pod kierunkiem p. Bogumiły Zdrojewskiej pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny 2018/2019 programem artystycznym przygotowanym dla uczniów klas V-VIII. Nie zabrakło dźwięku dzwonka szkolnego zapraszającego do przeżycia wspólnej edukacyjnej przygody. Witaj Szkoło!


ARCHIWUM

Aby obejrzeć wydarzenia w roku szkolnym 2017 / 2018 kliknij tutaj

Aby obejrzeć wydarzenia w roku szkolnym 2016 / 2017 kliknij tutaj

Aby obejrzeć wydarzenia w roku szkolnym 2015 / 2016 kliknij tutaj

Aby obejrzeć wydarzenia w roku szkolnym 2014 / 2015 kliknij tutaj

Aby obejrzeć wydarzenia w roku szkolnym 2013 / 2014 kliknij tutaj

Aby obejrzeć wydarzenia w roku szkolnym 2012 / 2013 kliknij tutaj

Aby obejrzeć wydarzenia w roku szkolnym 2011 / 2012 kliknij tutaj