Strona SP 40 w Gdyni

monitoring pozycji

„Bądźmy bezpieczni”

12 i 13 września 2018 r. w naszej szkole odbyły się spotkania prewencyjno-edukacyjne z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Tematem spotkań, w których uczestniczyli uczniowie klas 0-V było „Bezpieczeństwo w szkole i poza nią”. Dzieci wysłuchały prelekcji, której celem było przypomnienie i utrwalenie zasad postępowania w różnych sytuacjach zagrażających ich życiu w dniu codziennym. Funkcjonariusze podkreślali znaczenie przestrzegania zasad bezpiecznego i zgodnego z przepisami poruszania się po drogach, w szczególności w drodze do szkoły oraz jak ważna jest znajomość znaków drogowych. Zwracali uwagę uczniów na konieczność noszenia światełek odblaskowych, którymi zostali obdarowani pierwszoklasiści. Mówili o tym jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci wykazały zainteresowanie tematyką poruszaną przez strażników. Zadawały pytania i brały udział w dyskusji. Dziękujemy funkcjonariuszom Straży Miejskiej za pouczające spotkanie i cenne rady, które pomogą dzieciom czuć się bezpiecznie w szkole oraz poza nią.

Witaj Szkoło!

kliknij, aby zobaczyć więcej duzych zdjęć 3 września 2018 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. W Gdyni, oficjalna uroczystość inaugurująca naukę, odbyła się w Szkole Podstawowej nr 40 im.kpt. ż.w. Karola Olgierda Borchardta. Gorąco wszystkich uczniów powitała pani dyrektor Dorota Haase, a szczególnie uczniów klas pierwszych rozpoczynających edukację szkolną, życząc im, aby ten rok, który właśnie się rozpoczął był dla nich dobry i bezpieczny. Podkreśliła kontynuację działań w ramach edukacji regionalnej, morskiej i europejskiej. Sukcesów w zdobywaniu wiedzy, odwagi w podejmowaniu ciekawych wyzwań oraz szczęścia w nawiązywaniu przyjaźni życzył uczniom prezydent Gdyni pan Wojciech Szczurek.
Goście oraz społeczność szkolna uczestniczyła w części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem p. Ewy Krym w wykonaniu uczniów Małego Samorządu Uczniowskiego oraz chóru szkolnego pod opieką p. Marty Sonsala.
Natomiast uczniowie klasy 5c pod kierunkiem p. Bogumiły Zdrojewskiej pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny 2018/2019 programem artystycznym przygotowanym dla uczniów klas V-VIII. Nie zabrakło dźwięku dzwonka szkolnego zapraszającego do przeżycia wspólnej edukacyjnej przygody. Witaj Szkoło!

Aby obejrzeć wydarzenia w roku szkolnym 2017 / 2018 kliknij tutaj

Aby obejrzeć wydarzenia w roku szkolnym 2016 / 2017 kliknij tutaj