CARITAS - słowo to oznacza miłość bezinteresowną. W świecie, w którym widoczne i propagowane są takie wartości jak przebojowość, umiejętność reklamowania siebie, kult zdrowego i pięknego ciała, chcemy młodym ludziom pokazać wartości inne: ciche, skromne dobro, współczucie i potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Głównym celem Szkolnego Koła Caritas jest kształtowanie u młodych ludzi potrzeby życia według uniwersalnych wartości – oparcie całej działalności charytatywnej na ewangelicznym przesłaniu miłości Boga i człowieka wspomaga rozwój duchowy.

Szkolne Koło Caritas Działa w naszej szkole od 17 lutego 2005 roku.

We wrześniu 2010 Szkolne Koło Caritas przeprowadziło akcję: „Pomóż dzieciom z Rosji”. Zbieraliśmy odzież używaną, którą następnie została przekazana księdzu pracującemu w Rosji.

W październiku włączyliśmy się w akcję „Mam haka na raka”, zaproponowaną przez była uczennicę naszej szkoły Karolinę Mollin. Zbieraliśmy maskotki dla dzieci chorych na raka.

W grudniu SKC przygotowało akcję „Pomóż Świętemu Mikołajowi”. Poprosiliśmy uczniów, aby podzielili się słodyczami z potrzebującymi. Ze słodkich darów przyniesionych przez dzieci, przygotowaliśmy 34 paczki dla uczniów naszej szkoły.

Tradycyjnie w grudniu zorganizowaliśmy akcję „Anioły są wśród nas”. Przygotowaliśmy świąteczne kartki z życzeniami. Ciemnym grudniowym popołudniem rozdawaliśmy przechodniom na ulicach Chyloni piękne kartki bożonarodzeniowe składając życzenia świąteczne.

W lutym z okazji dnia Świętego Walentego uczniowie przygotowali kartki walentynki, które sprzedawaliśmy na przerwach. Pieniądze z tej akcji (58,40zł) zostały przekazane chorej uczennicy z naszej szkoły.

W marcu jeszcze raz podjęliśmy akcję „Pomóż dzieciom z Rosji”, zbierając używaną odzież.

W kwietniu i maju przygotowywaliśmy wazoniki na festyn rodzinny, uzbieraliśmy 580 zł, pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych przedmiotów zostały przeznaczone dla chorego dziecka z naszej szkoły.

W tym roku szkolnym zorganizowaliśmy akcję „Pomóż zwierzętom z Ciapkowa”, zbieraliśmy karmę dla psów , koce i zabawki dla psów, ręczniki, szczotki. Udział w naszym działaniu wzięły dzieci klas I-VI.

Obecnie przygotowujemy się do pomocy dzieciom z Białorusi. Będziemy zbierać artykuły szkolne i zabawki.